dnes je sobota,  27. november 2021,  meniny má Milan

Auto pre poľovníkov -Land Rover Defender Blaser Edition - článok

pridané: 9.1.2013 12:57
Auto pre poľovníkov -Land Rover Defender Blaser Edition

Land Rover Defender Blaser Edition


 Land Rover v spolupráci s výrobcom zbraní Blaser pripravil špeciálnu limitovanú sériu modelu Defender 110 Double Cab SE. Tá urobí radosť predovšetkým poľovníkom.


 

Land Rover Defender Blaser Edition je výsledkom spolupráce nemeckého zastúpenie značky Land Rover s firmou Blaser Jagdwaffen GmbH z Isny im Allgäu z nemeckej spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko. Korene tejto spoločnosti, špecializujúca sa na vysoko kvalitné lovecké zbrane, siahajú až do roku 1957, kedy zakladateľ firmy Horst Blaser začal výrobu svoje prvé pušky, kulobrokové kozlice Blaser Diplomat.

 

Meno Blaser je teda viac ako dostatočne dôstojné na použitie pre limitovanú edíciu britského off-roadu, ktorého korene siahajú prakticky až do štyridsiatych rokov dvadsiateho storočia. Základom pre sériu 60 vozidiel je Land Rover Defender 110 Double Cab SE s 2,2 litrovým turbodieselom poskytujúcim výkon 90 kW (122 k) a krútiaci moment 360 Nm.

 

K odlíšenie od štandardných Defender má Blaser Edition zelený lak karosérie Keswick Green v spojení s doplnkami ako je veľký expedičný nosič na streche, sanie vyvedené pozdĺž A-stĺpika nad strechu, ochranný rám masky s prídavnými svetlometmi, elektrický naviják, ťažné zariadenie a hľadáčik na zadku . Na predných dverách a krytu rezervy je logo spoločnosti Blaser.

 

K výnimočnosti Land Roveru Defender Blaser Edition má prispieť aj kožené čalúnenie sedadiel s prešívaním kontrastnou niťou a logami Blaser na opierkach hláv. V batožinovom priestore oddelenom prepážkou je umiestnená skriňa, do ktorej môže byť uložených až päť pušiek. Pod ňou je priestor na náboje.

 

Verejnosti sa Land Roveru Defender Blaser Edition prvýkrát predstaví 31. januára v Dortmunde na jednej z najväčších špecializovaných loveckých výstav Jagd & Hund. Záujemcovia o Defender upravený pre potreby Nimrod musí počítať so základnou cenou 49.500 euro.

 
počet zobrazení: 4 660
počet hlasov: 1
kategória: Recenzie, testy
 
fotografie k článku
obr. č. 1 - Auto pre poľovníkov -Land Rover Defender Blaser Edition obr. č. 2 - Auto pre poľovníkov -Land Rover Defender Blaser Edition obr. č. 3 - Auto pre poľovníkov -Land Rover Defender Blaser Edition obr. č. 4 - Auto pre poľovníkov -Land Rover Defender Blaser Edition